Mottóm

Mottóm

2021. október 16., szombat

Amit az aranyban történő megtakarításról tudni kell II.

Mi a különbség a számlapénz és a fizikai formában létező, vagyoni eszköz között?

Nézzük meg először, mit is értek "számlapénz" alatt?
Így hívok minden olyan megtakarítási formát, amibe te hónapról hónapra vagy akár ad-hoc jelleggel pénz teszel és papír alapon létezik. Ilyen voltaképpen valamennyi biztosítás (élet, nyugdíj), kötvény, magánnyugdíj-pénztár, részvény, befektetési alap, bankbetét, lakástakarék, babakötvény vagy a gépjárműnyeremény betét.

Vagyis így a pénzed egy virtuális számlára kerül, amit mindenki lát, és beletrollkodhat (pl. végrehajtás, inkasszó) akár egy biztosítás vagy lakástakarék esetében. Pl. több ízben előfordult, hogy egy-egy ügyfelem lakástakarék számláját simán végrehajtotta a NAV.
Ez nem történhet meg fizikai aranyban történő megtakarítás esetében. Természetesen ezzel senkit sem arra biztatok, hogy sinkófálja el a pénzügyi kötelezettségeit. Korántsem! Csupán arra akartam felhívni a figyelmet, jó ha tudjuk, hogy ha aranyban takarítunk meg, attól a kellemetlenségtől is meg tudunk szabadulni, hogy a megtakarításainkat a hivatalok nyomon kövessék vagy - adott esetben - megdézsmálják.

A fizikai arany ugyanis nem végrehajtható, nem inkasszálható, nem lehet letiltani, vagy befagyasztani és persze - nem utolsósorban - nem látszik sehol. Sok ügyfelem pl. a csekkes fizetési módot választja pont ezért, mert így nincs sehol nyoma annak, ha te aranyba pakolgatod a pénzed. Egy ügyfelem ezt nehezményezte, mert szerinte az ad biztonságot, hogyha látszik. Kérdem én, Kinek ad ez biztonságot? Neked?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése