Mottóm

Mottóm

2021. október 16., szombat

Amit az aranyban történő megtakarításról tudni kell

Ebben a bejegyzésben most nem térek ki az unalomig szajkózott dolgokra úgy mint, juszt se lesz nyugdíjad, ha nem teszel félre, kutya világ lesz rád, öngondoskodni kell, meg előre gondolkodni különben para lesz kisanyám... Szerintem pont elegen fenyegetik ezzel a jó népet, és én semmilyen sorba nem szeretek beállni..

Nos tegyük fel a fentieken már túl vagy. Szóval eldöntötted, hogy lépsz, hogy megtakarítasz, hogy kell valami, aminek értelme is van. Ez a bejegyzés pedig arról szól, hogy adjak neked egy szuper szexi alternatívát ehhez! Hogy lehet aranyban megtakarítani? Egyáltalán van-e értelme aranyba fektetni a pénzedet? Kiderül...

Kezdjük egy kis alapozóval... Nem lesz hosszú, nyugi, kibírod. Ez nem az Ulysses.
Nos, amikor aranyban történő megtakarításról beszélek, akkor az befektetési aranyra vonatkozik. A befektetési aranyat lapkákba, rudakba, tömbökbe öntik, és pont így néz ki:

Vagyis az aranyékszert nem nevezzük befektetési aranynak. És azt felhalmozni befektetési céllal, finoman szólva is pénzügyi öngyilkosság. Azért, mert ha pénzzé akarod tenni, az csak komoly veszteség árán lehetséges, mivel törtaranyban vásárolják vissza, amin akár 30%-ot is lehet bukni. Ezzel szemben a befektetési arany visszavásárlás költsége csupán 3-5%. (Jelzem: Nálunk. Vagyis annál a cégnél akiket én képviselek. Ebben is vannak komoly eltérések.)

Van-e különbség a befektetési aranytömbök között. De van ám. A színarany négy 9-es (999,9 ezrelék) tisztaságú, vagyis 24 karátos. Ezt minden esetben jól láthatóan jelezni kell a tömbön. De vannak ettől eltérőek is... Ezen az alábbi képen jól látszik, hogy a tömb tisztasága csak 995 ezrelék, tehát nem színarany, ami az árán azonnal tetten érhető. Ám inkább a visszavásárlási értéke, ami lényegesebb. Egy good delivery minősítéssel rendelkező "négykilences" tisztaságú aranytömb bárhol a világon értéklevonás nélkül váltható pénzre. Nem így a 995 vagy 997 ezrelék tisztaságú.

Az, hogy az arany értékes, és véges nyersanyag, gondolom senkinek sem meglepetés. Vagyis nem lehet laboratóriumban előállítani, és már elég csekély az esély arra is, hogy Alaszkában vagy Kanadában járva, egy szitával és kellő elszántsággal felszerelkezve, egy csermelyből aranyat mossunk ki...

Viszont az, hogy erre fel tudunk építeni egy biztos és komplett nyugdíjprogramot, már sokaknak újdonság lehet.

A sztori könnyen megérthető és jól átlátható. Hasonlóan más megtakarítási termékekhez, itt is választunk egy futamidőt (5 és 30 év között), és egy megtakarítási összeget (minimum 7.500 Ft vagy 25 euro). Ez eddig nem nagy kaland. Ezt az összeget havonta befizetjük egy számlára, és a cég a befolyt összegből befektetési aranyat vásárol nekünk, a mi nevünkre. Ezt követően kérhetjük azt, hogy szállítsák ki nekünk, így tudod nézegetni, tapogatni, porolgatni, vagy akár a kertben el is áshatod. 😄😄😄 Illetve kérheted azt is, hogy tároljuk a részedre.

Amit nem tud egy aranymegtakarítás:

- Nincs rajta kamat (az aranynak árfolyama van, ami egyszerűen nyomon követhető)
- Nem jó spekulálni vele (annak ellenére, hogy az utóbbi egy évben intenzív emelkedés figyelhető meg, hektikusan mozoghat, pár havi, vagy 1-2 éves befektetésnek ezért nem javaslom.)

És amit tud:

- Biztos jövőt építhetsz rá. Akár a saját nyugdíjas éveidet, akár a gyerekeid jövőjét szeretnéd biztos alapokon tudni.
- Az élet-, vagy nyugdíjbiztosításnál sokkal kedvezőbb ár-érték arány. Kevesebb költség, nagyobb, biztosabb haszon jellemzi, mivel nem veszi le a sápot a biztosító, meg az alapkezelő.
- Megőrzi a pénzed vásárlóerejét. Az infláció hozamként jelentkezik.
- Az értéke soha nem lehet nulla, míg a pénzed elértéktelenedhet. 1990 óta a papírpénz 90%-ot veszített az értékéből. Vajon mi várható a következő 20 évben?
- Függetlenné tesz a mindenkori politikai vagy gazdasági helyzettől.

És ahogy telik-múlik az idő, az aranytartalékod (még a neve is olyan jól hangzik!) 😊 értékben gyönyörűen gyarapszik. Jöhet globális válság, pénzügyi krach, bankok, cégek mehetnek csődbe, csapkodhatnak a hullámok, a Te pénzügyi jövőd biztos alapokon nyugszik.
Csak nézz szét a nagyvilágban. Néhány cikk a közelmúltból:
https://hirado.hu/kulfold/kulgazdasag/cikk/2019/08/03/nagyon-megugrott-az-arany-irani-kereslet#
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/hazahozattak_matolcsyek_magyarorszag_aranytartalekat.658050.html.658050.html
https://www.portfolio.hu/befektetes/20191127/hatalmas-aranytartalekot-vittek-el-londonbol-lengyelorszag-iranyaba-408531
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2018-evi-sajtokozlemenyek/a-magyar-nemzeti-bank-tizszeresere-novelte-magyarorszag-aranytartalekat-ezzel-az-aranykeszlet-nagysagat-a-70-evvel-ezelotti-historikus-szintre-emelte
https://novekedes.hu/penzugyek/aranylaz-ezek-a-jegybankok-kapcsoltak-a-leghamarabb
Oroszország, Kína, az USA vagy Németország, Lengyelország, Magyarország jegybankjai aranyba fektetnek. Ha nekik ez jó ötlet, valószínű neked is az!





Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése