Mottóm

Mottóm

2018. március 16., péntek

Mi köze van az önbizalomnak a pénzhez? II.

Gondolom, láttál már jómódú embert. Ugye, sokféle jelzőt aggathatunk rá, de azt, hogy félénk lenne, nehezen tudjuk elképzelni. Hiszen a pénzzel együtt jár a presztízs, a magabiztosság, a céltudatosság is. Láttunk már olyan sikeres üzletembert aki pl. lagymatagon fog kezet, kerüli a szemkontaktust, és földre szegezett tekintettel, görnyedten jár-kel? Nem igazán.

Mert akinek pénze van, annak többnyire az önértékelésével sincs gondja. Észrevetted már? Valahogy a pénz együtt jár a - jó értelemben vett - önbizalommal és a pozitív énképpel. Nyilván nem a pökhendiségre, vagy a "császár-szindrómára" gondolok.
Viszont általános tapasztalat, hogyha valakinek nincs önbizalma, többnyire nem képes saját maga uralni a pénzügyeit sem. Az ilyen ember sokszor hoz rossz pénzügyi döntéseket, mert hajlamos a pillanatnyi impulzusai szerint dönteni, így könnyedén be tudják hálózni a pénzvadászok. Mivel bevallottan nem ért a pénzügyekhez (és sok esetben ezt hangoztatja is), szinte tálcán kínálja magát az ügyeskedőknek. Nagyon hálás minden segítségért amit kap, de sokszor csak későn döbben rá, hogy átverték. Könnyen kap vérszemet, és válik kapzsivá, ami szintén kedvez az áldozattá válásnak.

Ez pedig többek között azért is nagy gond lehet, mert így nem tudja kivédeni a manipulációt, nem ismeri fel a csalókat, és ami a legfájóbb, hasonló lelkületű gyermekeket nevel, mert nem tudja megtanítani, átadni a gyermekeinek az önértékelés, az önbizalom fontosságát, s így a pénzkezelést, és a pénzhez való hozzáállást sem! Láttál-e már pesszimista gyermeket? Ugye, hogy nem? Mert minden gyermek úgy születik, hogy egy-két évesen állandóan az életéért kell aggódni, mert egy kamikaze-pilóta bátorságával néz szembe a világgal, azt hiszi bármit meg tud csinálni, elérni, kiharcolni. Csak később alakítjuk ki bennük a kishitűség romboló mentalitását.

Tudom, mert az én szüleim is ilyenek. Apukám a kevéske nyugdíjából próbál boldogulni, míg anyukám albérletben lakik. Nem sokat tanultam tőlük a pénzről, sem pedig az önbecsülésről.
Csak azt hallottam, hogy a pénz az, amiből valami érthetetlen módon a rossz embereknek van sok, a jó embereknek meg nagyon kevés. A rossz emberek a sok pénzt természetesen görbe úton szerezték, hiszen aki jó, az mindig egyenes és sosincs pénze, mert nem ügyeskedik, nem ver át másokat. Szóval - tudat alatt - ezt az útravalót kaptam tőlük a nagybetűs élethez, amit elég nehéz volt felülírni.

De muszáj megtenni Neked is. Ha hasonló a "hozott" programod,és nem akarsz többé áldozattá válni, valamit másképp kell csinálnod. Hiszen nincs őrültebb dolog a világon, mint állandóan ugyanazt, ugyanúgy csinálni és mindig más végeredményt várni!

Konklúzió: Építsd magad! Becsüld magad! S csak olyan dolgokat tegyél, amik ezt célozzák! Ennek egyik nagyon jó forrása, ha tanulsz. Tanulj az önbecsülésről, tanulj a pénzről. Ha tanulsz és bővíted az ismereteidet, az információ magabiztossággal vértez fel!
Remek érzés, amikor hozzá tudsz szólni valamihez, és a bankban nem csak hallgatod az ügyintéző hadováját, hanem tudod mit kérdezz, mert érted miről beszél.
Tehát az információ az első fontos lépés a pénzügyi magabiztosság, a kiszolgáltatottság legyőzése, az önbizalmad felépítése felé.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése