Mottóm

Mottóm

2015. november 15., vasárnap

Ha ezt megteszed... nem lesz kedved halogatni többé!

A vállalkozói időgazdálkodás tréning élménybeszámolója következik! :)

De előtte, lásd kitől tanultam: Pongor-Juhász Attila - aki nem ismeri - a Pongor Publishing üzleti könykiadó tulajdonosa, számos üzleti könyv írója, a Milliomos Észjárás rendszer megalkotója, tréner, üzletember, aki azért is hiteles a számomra, mert a nulláról kezdte...

Attila 2015. november 13.-ai vállalkozói időgazdálkodás tréningje merőben más volt, mint amit vártam. Jobb és tartalmasabb, mint az összes eddigi időgazdálkodás tréning, amin részt vettem.

Attila, amolyan "ha meg tudod mondani mit akarsz, megmondom mit tegyél érte"- típusú tréner. Nem csak egy zseniális és szuggesztív előadó, de igen sikeres üzletember is, aki méltó példaképe lehet bárkinek, aki többet szeretne keresni, többre akarja vinni és többet akar magából és a vállalkozásából kihozni. Én most láttam először élőben, de sikerült überelnie a szememben valamennyi trénert, akinek az előadásain részt vettem.

Hogy miért? Mert Attila nem simán elmondja a mondókáját, mint a többiek, hanem megéli, eljátssza. Ott a pódiumon. Megél mindent, amiről beszél. Ha kell ordít, ha kell ugrál, ha kell az asztalra feláll, hogy jobban rögzüljön Benned, jobban átmenjen a mondanivalója. Olyan ember, akinek a közelében megnyugszol, akire bátran rá mered bízni a cégedet, mert tudod, hogy vele mindent elérsz. A segítségével pedig Te is ura lehetsz minden helyzetnek.

Hogy mit tanultam? Ennyi ömlengés után már rá kéne térni a lényegre, mi? :)

Olyan izgalmas témákról volt szó, mint hogy pl.
  • mi az a 3 tényező, ami meghatározza az éves nettó vállalkozói jövedelmedet és hogyan hathatsz rájuk
  • miért van az, hogy annak az 5 embernek az átlaga vagy, akikkel naponta a legtöbb időt töltöd (értékrend, gondolkodásmód, anyagiak, hatékonyság)
  • hogy érd el egy éven belül a megcélzott éves magánjövedelem tervedet, s ehhez mely szokásaidat kell elhagynod, és hogyan kell más szokásokat kialakítanod helyettük
  • hogyan írj tevékenységi naplót, mellyel eléred, hogy az időd ne folyjon ki a kezeid közül
  • hogy a feladatainkat kell menedzselni, nem pedig az időnket
  • egy olyan szokást, ami nem a céljaidat szolgálja, nem megtörni kell - mert azt úgy sem lehet, a megszokás nagy úr - hanem felül kell írni egy új szokással, ami közvetlenül segíti a célod elérését
  • hogyan kell új sikerszokásokat kialakítani
  • hogyan védd meg folyamatosan az önbizalmadat és az önbecsülésedet - ugyanis ettől függ mennyire jól tudsz eladni. Szoktam mondani: ha önbizalmad nincs, mid van?
Mind, mind csupa fincsi falat, csupa izgalmas próbatétel, konkrét cselekvési tervekkel.

18 oldalt írtam! Ha az egészet leírnám ebbe a blogba, bár sokat tanulnátok, de nem az én tisztem ezeket megtanítani, és inkább kiemelek egyet, na jó, kettőt, amiket talán a legfontosabbaknak érzek, és amiket azonnal be tudsz vetni, hogy hatékonyabb időgazdálkodó légy! :)

Nos, az első: Megtanultam, hogy nagyon nem jó, ha minden nap mindennel foglalkozom. El kell különíteni fókusz, puffer és pihenő napokat, s mindnek más a célja.

A pihenőnapok, mint ahogy nagyon kreatívan a nevük is mutatja a kikapcsolódást, az aktív pihenést szolgálják. Ilyenkor elmehetsz egy masszázsra, sportolhatsz (bár azt én minden nap szoktam) azzal töltheted az idődet, amivel csak akarod. Séta, mozi, bármi. De! Nem nézünk e-maileket, nem fogadunk és indítunk üzleti hívásokat! Tényleg csak család, kényeztetés, hobbi, feltöltődés, megfiatalodás 24 órán keresztül. Ezek az Én-napok, amiket jó előre tervezz meg, ne aznap reggel találd ki, hogy ma nincs kedved melózni, tehát pihit iktatsz be. Azért is jó ha előre el vannak ezek tervezve, mert így nem lesz lelkifurdalásod, hogy aznap nem a lóvét hajtod!
A puffernapok a tanulásról, az adminisztrációról, és a tervezésről szólnak. Tehát ilyenkor végezzük el a háttérmunkát, szakmai anyagot olvasunk, rendet rakunk az asztalunkon és a környezetünkben, mert ha kívül nincs rend, belül sem lesz. És javasolta Attila, hogy tréning után mindig iktassunk be egy extra puffer napot, hogy rendszerezzük a tanultakat, és akciótervet készítsünk arra, mely módszereket ültetjük át azonnal a gyakorlatba!
S végül a fókusznapok a "Pénzcsináló-napok", amikor kizárólag csak azzal a 3 pénzt termelő tevékenységünkkel foglalkozhatunk, amely közvetlenül a jövedelmünket gyarapítja. Ilyenkor a vevőiddel, ügyfeleiddel, vásárlóiddal foglalkozz.

Én - ezek után - így állítottam össze a hetem:
Vasárnap: pihenőnap
Hétfő: puffernap
Kedd - Péntek: fókusznapok
Szombat: puffernap

Így jut idő mindenre, mert mindennek meg van a helye.

A másik fontos technika a tevékenységi napló vezetése 30 napig. Figyelmeztetlek nagyon kemény! A titka az, hogy a segítségével kiderül mire, mennyi időt vesztegetünk el. És 1 hónap alatt szervezetté teszi az életed és gyökeresen kiírtja belőled a halogatás szokását! Hogyan? :) Így: A módszer lényege, hogy negyed órás lebontásban felkeléstől-lefekvésig írjuk, mit csináltunk. Elég egyszerűnek tűnik, igaz? Csak szeretnéd! Kipróbáltam! Már az első két óra iszonyú! Az "állandó számonkérés" nagyon kegyetlen tud lenni, és pont ezért célravezető. Hiszen olyan sitty-sutty eltelik a "semmivel" is negyed óra és pont az a módszer lényege, hogy ha nincs mit írnod, szinte "éget" saját magad előtt, és alig várod, hogy írhass bele végre valami értelmes tennivalót! 30 nap alatt pedig - nem is kérdés - a sarkaiból fogja kifordítani a kényelmes kis életedet! Na meg az enyémet! :)

És adok még egy bónuszt! Minden este írd össze 3 győzelmedet! Ez nagyon tetszik! :) Ezek lehetnek kicsi, pici győzelmek is, nem kell hatalmas győzelmekre gondolni, hiszen sok kis apró lépés vezet el a célodhoz! A gyakorlat lényege, hogy az agyad így minden nap foglalkozik a céljaiddal, minden nap dolgoztatod érte, hiszen 'ma' este is le kell írnod miben fejlődtél, mit csináltál jobban, hogyan, miben kerültél közelebb a célodhoz! Zseniális gyakorlat! :)

Ha ezeket megteszed (Velem együtt) Te is, egyrészt kíváncsi leszek az eredményedre (ha megosztod velem), másrészt pedig kösd fel a gatyád! Nagy-nagy kitartást és sok sikert kívánok hozzá! :)

Ha valaki az egész anyagra kíváncsi, javaslom vegye meg Attila könyvét (szinte bármelyik nagyobb könyváruházban kapható - a felső kép a könyv borítója) és abból mindent megtanulhat.

folytatom ne menj messzire...